in

И ПАПА БИ,СИНЕ: Пукна срам, првиот меѓу католиците и дал божествен лајк на гола Бразилка на Инстаграм (ФОТО)

Само Бог е безгрешен …

Кој е задолжен за водење на профилот на Инстаграм на папата Фрањо заслужува сите честитки и пофалби, може да се каже дека има добар вкус, за жал, во врска со погрешна тема, со жени … Па, тоа е погрешна тема само со католичките свештеници, кои тие претпочитаат момчиња и меѓу верниците кои мислат дека свештениците се продолжена рака на Бога, а не обични грешници како нив.

Во секој случај, лицето кое ја администрира споменатата сметка на Инстаграм, веројатно ќе биде во неволја во некој следен период и може да ја изгуби работата, бидејќи беше откриено дека на страницата на папата е лајкувана секси слика на бразилската манекенка Наталија Гарибото (27).

Од друга страна, зошто е исклучено самиот Папа да кликнал на лајк? Како да е компјутерски неписмен само затоа што е стар? Да го намалиме срамот кон Католичката црква, нека биде тоа што некој викар, или игумен, или не дај Боже кардиналот, одговорен за сметката на папата Франциско, на Инстаграм, отпушти (Бог да ми прости) откако ја допадна сликата на Наталија на која позира во училишна униформа. И, тоа мораше да се забележи!

Бидејќи вниманието на моќните им угодува на сите, без оглед колку се стари и навидум исцрпени, така и на Наталија и се допадна овој божествен лајк.

„Барем одам во рајот“, се пошегува Бразилката.

Или можеби ќе одиш заедно во пеколот, бебе, и не размислуваш за тоа?

Редоследот на првиот меѓу католиците го следат повеќе од седум милиони луѓе, па сигурно беше дека некои од овие овци Божји ќе забележат што сака на папата Франциско на Инстаграм (или горенаведениот викар, игумен или кардинал) И тука, потокот избива …

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote