in

Погледнете ги номинираните голови за наградата ПУШКАШ за 2020! (ВИДЕО)

Пушкаш наградата се доделува за најубавиот постигнат погодок од страна на играчот во една година. Наградата ја имаат освоено фудбалери како Ибрахимовиќ, Роналдо, Жиру и слични. Оваа година има 11 номинирани голови а нив можете да ги погледнете подолу:

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote