in

СмешноСмешно Што?Што?

Путин играше хокеј: Тестирав антитела, резултатите се одлични!

Рускиот претседател Владимир Путин постигна неколку погодоци во хокеарска игра во аматерската лига, играјќи за прв пат од почетокот на пандемијата на коронавирусите, откако пред еден месец беше вакциниран против ковид 19, пренесува Ројтерс.

Путин рече дека бил тестиран на антитела претходниот ден и дека резултатите биле одлични.

Во комплетна опрема за хокеј со бројот 11, рускиот шеф на државата играше пред публиката на свечениот натпревар организиран од аматерската Ноќна хокеј лига во Сочи, на југот на Русија.

Лигата обединува поранешни sвезди на хокеј на мраз, бизнисмени и руски политичари, Путин повремено присуствува на настани на славни личности, а последен пат играше во декември 2019 година и постигна осум погодоци.

На денешната игра, меѓу другите, присуствуваа министерот за одбрана Сергеј Шојгу, гувернерот Андреј Воробјев и некои хокеј starsвезди во пензија, јави агенцијата ТАСС.

Тимот на Путин победи со 13:9, а рускиот претседател постигна девет гола, пренесе Интерфакс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote