in

WTFWTF Што?Што?

Путин „се капе во када полна со крв“, рускиот претседател е ѕвезда на карневалот во Германија

На карневалската парада во германскиот град Дизелдорф беше прикажана кукла на рускиот претседател Владимир Путин како се капе во када обоена со боите на украинското знаме и исполнета со црвена течност.

Поворките почнаа да минуваат низ градовите Дизелдорф и Келн во понеделникот за прв пат по тригодишна пауза. Двата града се познати во Германија по тоа што се домаќини на најголемите карневалски прослави во земјата.

 

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote