in

Ракитиќ го боцна Меси: Имам трофеј што ти никогаш нема да го имаш!

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ оваа сезона игра за Севиља, а во клубот се врати по петгодишна „пауза“ откако настапуваше за Барселона во тој период. Тој успеа да ги освои ЛШ и Ла Лигата со Каталонците а сега го боцна неговиот поранешен соиграч Меси со интересна изјава.

„Сите ние во Барса бевме гладни за победа. Среќен сум што играв со голем број феноменални играчи. Еден од нив е секако и Меси. На него му реков дека ги постигна сите тие голови и освои многу трофеи, но јас имам еден трофеј што ти никогаш нема да го имаш. Лига Европа“ изјави Ракитиќ.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote