in

Рејнџерс со гол во гости ќе бркаат осминафинале во Глазгов!

Екипата на Стивен Џерард успеа да се врати по неуспешниот старт против Славија Прага. Натреварот во рамките на Европа Лигата кој беше одигран во Прага заврши без победник, но во поповолна ситуација се најде тимот на Рејнџерс.

Домаќините поведоа во седмата минута од првото полувреме преку одличниот погодок на Станчиу. По лошата претстава на Рејнџерс на самиот старт, тие успеаа да израмната во 36тата минута преку Хеландер. Реваншот е закажан следната недела во Глазгов.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote