in

Научниците порнајдоа НОВ НАЧИН рангирање на ХОРОР филмовите! Дознајте кој ХОРОР е НАЈСТРАШЕН!

Нова студија со цел да се детерминира најстрашниот хорор филм според отчукувањата на срцето беше направена од страна на вработените во Science of Scare. Проекток вклучуваше над 50 луѓе на кој им беа прикажувани над 100 часа на хорор филмови и во исто време беа приклучени за апарат за мерење на отчукувањата на срцето. Според студијата филмот Sinister од 2012 се најде на самиот врв на најстрашни филмови.

Најголемо за време на филмот било забележано кај еден од испитаниците во кој покажувал 131 отчукувања на срцето во секунда. Доколку сакате да ја погледнете целата листа на најстрашни филмови може да ја видите подоле:

 1. Sinister
 2. Insidious
 3. The Conjuring
 4. Hereditary
 5. Paranormal Activity
 6. It Follows
 7. The Conjuring 2
 8. The Babadook
 9. The Descent
 10. The Visit
 11. The Ring
 12. A Quiet Place
 13. A Nightmare on Elm Street
 14. Halloween
 15. The Texas Chainsaw Massacre
 16. 28 Days Later
 17. The Exorcist
 18. Hush
 19. It
 20. Scream
 21. The Grudge
 22. The Witch
 23. The Blair Witch Project
 24. Alien
 25. The Thing
 26. Poltergeist
 27. Annabelle
 28. Friday the 13th
 29. The Orphanage
 30. Dark Skies
 31. Wolf Creek
 32. The Omen
 33. The Shining
 34. Get Out
 35. Audition

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote