in

Раперот DMX почина на 50 годишна возраст

Популарниот американски рапер DMX почина на 50 годишна возраст. DMX поради предозирање со наркотични супстанци беше примен во болница во Њу Јорк минатиот петок на 2 април и остана во болницата се до неговата смрт.

Од неговото примање, докторите им соопштија на семејството дека состојбата на DMX е критична и шансите за преживување се многу мали. Семејството ја потврди веста за неговата смрт.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote