in

Рашфорд ќе добие уште едно признание!

Англискиот репрезентативец и фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд беше почестен за неговата работа и издигнувањето на свеста за сиромаштијата и недостатокот за храна за деца во Велика Британија. Покрај многубројните признанија, тој ќе добије и награда од BBC откако беше прогласен за „спортист на годината“.

Покрај другото, BBC одлучи да направи и документарец за делата на Рашфорд кој за време на пандемијата успешно ја подигна свеста на властите за да им помогнат на најранливите категории – децата кои останаа без храна поради пандемијата која беше предизвикана од коронавирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote