in

Рашфорд и Сака ги пропуштаат квалификациите!

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед Маркус Рашфорд и крилото на Арсенал Букајо Сака ќе ги пропуштат простанатите два натпревари од квалификациите за Светското првенство против репрезентациите на Албанија и Полска.

И двата фудбалери ја пропуштија и првата средба на Англија со Сан Марино која заврши со високи 5-0 на Вембли. Рашфорд, 23, се врати во Манчестер поради повреда на стапалото, додека Сака нема да игра поради повреда на мускулот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote