in ,

Што?Што?

Раскинаа во септември, во декември се роди- ЌЕРКА: Илон Маск ТАЈНО доби уште едно дете!

Мултимилијардерот Илон Маск и пејачката Грајмс раскинаа во септември, а во декември станаа родители на девоjче која доби крајно необично име… Во меѓувреме се смирија, па повторно раскинаа – и изгледа дека ништо не е јасно!

Минатиот септември најбогатиот човек на светот Илон Маск ја раскина врската со канадската пејачка Клер Баучер, многу попозната под уметничкото име Грајмс. Самото нивното раскинување беше големо изненадување за светската јавност, бидејќи богатиот и познат магнат со 16-годишна ѕвезда неколку месеци претходно доби син, на кој му дадоа многу необично име.

Бебето беше наречено X Æ A-Xii од парот (откако тие првично сакаа да го викаат X Æ A-12), а прекарот на момчето е, накратко, X.

 

Нивното последно појавување во јавноста беше на местото каде првпат се појавија заедно, на познатата Мет Гала, а Маск тогаш потврди дека Грајмс и тој „раскинале“.

 

– Раскинавме, но сепак се сакаме, често се гледаме и имаме одлична врска. Таа во моментов е со мене, а бебето Икс е во друга соба – откри тогаш Маск.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote