in

“Rathced” и “Cobra Kai” им носат голема гледаност на Netflix

Оргиналната серија на Netflix “Ratched” донесе голема гледаност во првите 4 недели според најновите податоци, но и продолжувањето на “Cobra Kai” тотално се исплати на стриминг гигантот. Режирана од Ryan Murphy, “Ratched” забележа 48 милиони прегледи за само 28 дена од нејзиното објавување.

Како најголеми серии кој Netflix ги произведува и имаат најмногу прегледи се спомнати Umbrela Academy (43 милиони прегледи) и Lucifer (38 милиони прегледи). Но честа на најгледана серија припаѓа на Cobra Kai која Netflix тврди дека ја гледале над 50 милиони во првите 2 сезони од серијата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote