in

Реал Мадрид ќе игра четврт-финале во ЛШ!

Екипата на Реал Мадрид стигна во четврт-финалето од Лигата на Шампиони за прв пат во последните три сезони откако беше подобар од Аталанта со 1-0 во првиот натпревар и 3-1 во вториот.

Се започна кога гоманот на Аталанта, Марко Спортиело направи почетничка грешка и тоа го искористи Модриќ за да ја стави топката во мрежата. Рамос ја дуплираше предноста на Реал од белата точка во второто полувреме.

Муриел успеа да го направи натпреварот колку-толку неизвесен со одличен шут од слободен удар, но само неколку подоцна Асенсио стави точка на овој натпревар.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote