in

Реал Мадрид расипувач на забави?! Барселона преговара за младата ѕвезда но Реал се меша!

Барселона во последно време има големи финансиски проблеми, а се водат преговори со многу играчи на гигантот од Каталонија за продолжување или ревидирање на соработката – еден од нив е младиот играч за врска Илеис Мориба.

Преговорите на релација Мориба-Барса во моментов се во ќор-сокак, а тимот од стадионот „Камп Ноу“ смета дека тоа е „заслуга“ на најголемиот ривал на Реал Мадрид, кој го саботира продолжувањето на договорот.

Мориба (18) е еден од најдобрите „производи“ на академијата „Ла Масија“ во последните неколку години, а неговиот договор со сино-црвениот клуб истекува летото 2022 година, па Барселона сака да ја продолжи таа соработка.

Барселона го извести Морибу дека нема да можат да тренираат со остатокот од тимот за време на подготовките за новата сезона, се додека тоа го одложува продолжувањето на соработката.

Според „Goal.com“, Реал Мадрид гледа голем потенцијал кај шпанскиот играч и смета дека тој би можел да напредува во нивните редови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote