in

Реал Мадрид на гостински терен подобар од Аталанта!

Избраниците на Зинедин Зидан во осминафиналето се сретнаа со екипата на Аталанта и успеаа да победат со минимална предност од 0-1 на гостински терен. На самиот старт на натпреварот, во 17 минута екипата од Италија остана хендикепирана откако Ремо Фројлер заработи директен црвен картон.

Иако Кралевите целиот натпревар ја држеа топката во свој посед и креираа доста шанси, до победничкиот гол стигнаа во доцнежната фаза од дуелот. Стрелецот на голот беше бекот на Кралевите, Ферлан Менди во 86 минута со шут од далечина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote