in

НА ПОВИДОК ПРОДАЖБА? Реал ги слуша понудите за Лука Јовиќ!

Фудбалерите на Реал Мадрид се подготвуваат за почетокот на новата сезона под водство на италијанскиот тренер Карло Анчелоти, а шпанскиот весник „Мундо Депортиво“ пишуваше за иднината на напаѓачот на српската репрезентација Лука Јовиќ.

Напаѓачот роден во Лозница не беше присутен за време на запознавањето на тимот со Анчелоти затоа што, исто како и Ферлан Менди, се опоравува од повредата на мускулот.

„Мундо Депортиво“ пренесува дека Реал е подготвен да го продаде Србинот доколку добие соодветна понуда ова лето.

Јовиќ (23) го помина вториот дел од претходната сезона на позајмица во Ајнтрахт, од каде дојде на „Сантијаго Бернабеу“ летото 2019 година за обештетување од 63 милиони евра. Сепак, Трансфермаркт сега ја проценува вредноста на српскиот офанзивен играч на околу 20 милиони.

Поранешниот напаѓач на Црвена звезда во дресот на Ајнтрахт минатата сезона постигна четири гола на 18 натпревари како позајмен играч. Вкупно, тој ја затресе мрежата на противникот двапати во дресот на Реал Мадрид на 21 натпревар.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote