in

Реал Сосиедат е на врвот на Ла Лига

Давид Силва креираше два погодоци во победата на Реал Сосиедат против Хуеска и го искачи неговиот тим на првото место во Ла Лигата. Силва, 34, се приклучи на Сосиедат како слободен агент минатото лето откако го напушти Манчестер Сити.

Конечниот резултат беше 4-1 во корист на домаќините, а Микел Ојарзабал се запиша во листата на стрелците 2 пати. Манзанера и Исак ги постигнаа останатите голови по асистенциите на Давид Силва. Единствениот погодок за Хуеска го постигна Мир.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote