in

Ви ги препорачуваме да ги погледнете овие 3 РЕАЛИСТИЧНИ филмови за ВСЕЛЕНАТА!

earth horizon from space with starfield copyright Bill Frymire Jan 2004

1.Apollo 13 (1995)

Овој филм е документарна драма од режисерот Ron Howard која ја кажува приказната за катастрофалниот лет на Apollo 13 кон месечината. Во филмот глумат Tom Hanks, Kevin Bacon и Bill Paxton и доколку го немате погледнато ви препорачуваме да го погледнете.

2.Gravity (2013)

Gravity доживеа огромен комерцијален успех и успеа да собере 7 Оскари и 6 BAFTA награди. Во филмот глумат Sandra Bullock и George Clooney како два астронаути се обидуваат да стигнат до Земјата откако нивната вселенска станица експлодира.

3.The Martian (2015)

Адаптацијата од научно-фантастичната книга со исто име беше режирана од страна на режисерот Ridley Scott. Во неа глуми Matt Damon како астронаут кој е оставен сам на планетата Марс обидувајќи се да преживее и да ги контактира луѓето на Земјата.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote