in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Чепкан пипер за зимница: Салата што треба да ја подготвите! (РЕЦЕПТ)

Време е да се подготвите за зимата, одберете ги најубавите рецепти

Состојки:

  • 7 килограми црвен пипер
    2 лажици оцет
    1,5 лажици сол
    1 чешне лук
    Свеж магданос

Подготовка:

Печете ги пиперките во рерна. Потоа исчистете ги и исепкајте ги на ленти. Исцедете и започнете со пржење. Додадете оцет, сол, магдонос и лук. Ставете во стерилизирани тегли, потоа убаво затворете и направете пастеризација.

 

 

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote