in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Лажни палачинки – нов хит рецепт – превкусен ручек за целото семејство

Рецептот за лажни палачинки го излуди интернетот, а луѓето со ентузијазам коментираат дека ваквите палачинки се многу повкусни и се прават неверојатно брзо.

Крцкави однадвор, а одвнатре полни со вкусно, кремасто полнење. Најдобро од сѐ, нема стоење до тавата, а нема чад или задолжително проветрување на домот по подготовката на палачинки.

Лажните палачинки се идеален начин за искористување на вишокот леб.

Многу лесно се подготвуваат:

Исечкајте го лебот на парчиња, развлечете го тенко како да е тесто и отстранете ја корката. Премачкајте со путер и џем, крем или што сакате, па свиткајте го во ролат. Потопете ги тие ролни во смеса од јајца, млеко и цимет и потоа испржете ги.
Покрај слаткото, полнењето може да биде и солено. Комбинациите се бројни.

 

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote