in

“Red Notice” во кој глумат Dwayne Johnson, Gal Gadot и Ryan Reynolds заврши со снимање

Како сите филмови ви Холивуд, акционата комедија на Netflix Red Notice мораше да прекине со снимањето во Март поради пандемијата на корона вирусот. Акторот Dwayne Johnson обвјави на својот Инстаграм на 14 Март дека филмот прекинува со снимањето. Но сега пристигнуваат добрите вести: Филмот, кој ја продолжи својата продукција во Септември, конечно заврши со снимањето.

Што се случува кога ќе ги споите Wonder Woman со Deadpool и со The Rock? Го добиваме новиот филм на Netflix – Red Notice! Деталите за приказната за филмот се необјавени, односно знаеме само многу малце. Единственото нешто што се знае е дека филмот е акциона комедија, и Dwayne Johnson глуми лик кој работи во Интерпол, додека другите двајца се озогласени крадци.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote