in

Толку е ладно што и реката Темза замрзна за прв пат по 60 години!

Ирското море се претвори во мраз, а реката Темза замрзна за прв пат во 60 години откако Британија забележува рекордно ниски температури. Галебите стоеја на мразот на реката Темза која се наоѓа на југозападниот дел од Лондон.

Температурите во тој регион достигнаа до минус 15 степени целзиусови. Толку ниска температура никогаш не била измерена во февруари во цела Англија

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote