in

Од 157. пат го положил возачкиот испит – но само теоретскиот дел!

Неименуван маж од Велика Британија успеа да го положи теоретскиот дел од испитот за возачка дозвола откако дури 157 пати не даде доволно точни одговори.

Британската „Агенција за стандарди за возачи и возила“ неодамна објави нов неславен рекорд. Човекот, чие име не беше објавено заради зачувување на приватноста, успеа да го положи теоретскиот испит откако претходно паднал дури 157 пати, а на патот потрошил околу 3.000 фунти, пренесува Oddity Central.

Неколку медиуми го нарекоа најлошиот возач на светот, но други го сметаат за пример за упорност.

„Вистината е она што тие го велат – ако не успееш на почетокот, обиди се повторно … Полагањето на возачки тест може да биде еден од најтешките предизвици во животот и на некои од нас им треба многу повеќе напор од другите“, изјави Марк Танг, директор на компанијата за „Лад Библ“ “Изберете автомобилски лизинг”.

Иако неименуваниот маж моментално е на првото место со најнеуспешни обиди да полага возачки испит, тој има сериозна конкуренција. Податоците на ДВСА покажуваат дека на второ место е жена околу триесет години која паднала 117 пати и сè уште не поминала, додека на трето место е жена која успеа да помине од 94. обид.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote