in

Што?Што?

Рекордна заплена во Турција: Откриени тони кокаин скриени во товар банани!

Турските цариници заплениле еден тон кокаин скриен во товар банани, пренесуваат турските медиуми. Тоа е најголемата заплена на кокаин во историјата на Турција, рече министерот за трговија Мехмет Мус.

Кокаинот бил спакуван во 1.000 вреќи скриени во товар банани што пристигнале во пристаништето Мерсин од Еквадор.

Акцијата на полицијата и царината, која траеше еден месец, беше покрената по анонимна пријава.

Пред две години, исто така во Мерсин, турската полиција заплени 619 килограми кокаин.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote