in

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА ДАНСКА Е ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ЕП!

Фудбалската репрезентација на Данска се пласираше во полуфиналето на Европското првенство со победа од 2:1 (2:0) против Чешка на дуелот одигран во Баку.

Данска е по трет пат во историјата во полуфиналето на Евро, и тоа само по прв пат по најголемиот успех и освојувањето на шампионската титула во 1992 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote