in

Решена е мистеријата за монолитите кои се појавуваа на многу локации! [ФОТО]

Прво видено во САД, а подоцна во Романија, Германија и многу други земји, се покажа дека мистериозниот монолит е дел од хумористичното шоу подготвено за Netflix.

Целиот свет, особено медиумите пишуваа „Дали вонземјаните ги поставуваат?“.

Било дел од темата на едно комично шоу!

Објавено на тема “Зошто направив монолити низ целиот свет?” Во видеото со наслов, беше наведено дека монолити се подигнати во различни делови на светот, како дел од комичното шоу на Netflix. Металните колони најпрво се појавија на места како што се САД, потоа на Островот Вајт, Германија и Романија и набргу исчезнаа.

Што се случи?

Полицискиот тим, кој патувал по патот со хеликоптер во Јута, САД, неодамна откри неидентификуван предмет кој привлекува внимание со својата сјајна и метална слика додека талкал низ пусти долини. Иако не е познато кој или од кого е донесена оваа монолитна колона, многу официјални лица од научници до уметнички експерти се обидоа да ја решат оваа мистерија со давање изјави. Некои експерти велат дека оваа колона е уметничко дело, додека други сметаат дека вонземјаните ја донеле оваа метална колона.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote