in

Ретко сте расположени за интимни односи? Експертите даваат совети како да се промени тоа.

Подобрете го вашиот љубовен живот.

По некое време, многу парови губат интерес за сè, но и страста што некогаш ја имаа едни со други.
Иако за многумина е знак дека е време за некои промени, некои не знаат како да го подобрат својот сексуален живот. Така, експертката Трејси Кокс откри неколку совети како да ја вратите страста.

Изградете возбуда во текот на денот, на пример, со бакнеж кој трае подолго од вообичаеното пред да ја напуштите куќата. Потоа, продолжете да го возбудувате вашиот партнер во текот на денот со неколку се*си пораки.

Кога ќе се вратите дома тој ден, ставете ги своите зборови на дело. Гледајте, читајте или слушајте нешто еротско. Ако не ви пречи, дозволете му на вашиот партнер, но и на себе си да користи еротска содржина. Тоа е многу едноставен начин да се возбудите, а подоцна да го споделите вашето расположение со вашиот партнер во спалната соба.

Додадете нешто ново. Рутината понекогаш може да стане здодевна и заморна, па затоа лесен начин да се запре е да додадете нови елементи. Може да пробате „клишеа“, како што се врзани очи или едноставна промена на динамиката за време на интимна врска.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote