in

Се сеќаваме ли на полифоните мелодии? Легендарни телефонски модели од 2000-тите, кои се показатели за богатството на една ера! [ФОТО]

Nokia 6630 – Кои епизоди преживеа овој буцкав телефон некое време, колку беше само популарен.. Почитта кон таа личност би се зголемила 10-15-20 пати доколку имал ваков телефон во раце.

Nokia 5700 – Познатиот телефон на Нокиа, наречен Xpress Music, им даваше моменти на возбуда на оние што го гледаа, а неговиот долен дел може да се ротира. Ако сте биле меѓу оние што го имале, знаете што сакам да кажам..

Motorola RAZR – Премногу луѓе сакаа да го имаат остариот став на овој телефон, беспрекорен индустриски дизајн.

Nokia 7600 – Внесувајќи нов здив во концептот на мобилни телефони, овој телефон со воодушевување го поздравија нашите девојки кои беа по допишувањето, односно смс пораките.

Nokia 7610 – Погледнете, овој телефон е крал.. Тој е полн производ со перформанси во цената. Далеку е да не покажува премногу. Некои татковци сè уште го користат со својот капак што се меша со кожа и најлон.

Samsung E250 – Тоа е првиот телефон со „лизгачки механизам“ на една генерација. Ако има црвена боја, лицето може да се чувствува уште повеќе кул. Ако го најдете на дното на фиоката, немојте да бидете изненадени!

Nokia N95 – Дали е кул, кул е, но исто така и издржлив. Вие не треба да ги слушате зборовите на оние што не можеа да го купат: „Вујко ми го има овој телефон и капакот се лизга, не е добар“.

Nokia 7650 – Уште едно ремек-дело од времето кога Nokia беше Nokia! Иако овој модел не е многу популарен кај нас, неговата популарност во странство е легендарна..

Nokia N Gage – Ни падна во раце кога сфативме дека можеме да играме и игри додека лежиме на каучот. Сега играњето змии од зелениот екран требаше да се остави настрана и да се отворат нови хоризонти..

Nokia 6600 – Вистината за овој телефон е дека таткото на момчето кое доаѓа на училиште на овој телефон е многу богат. Погледнете, ова никогаш не е погрешено..

Sony Ericsson K700i – Некое време постоеше реалност наречена Sony Ericsson.. Овој телефон, кој дава чувство на цврстина со својата дебелина, беше она што iPhone е во денешно време..

Sony Ericsson K700i

Nokia N93 – Овој извонреден телефон, кој е комбинација на мобилен телефон и рачна камера, особено се користеше при прослави на родендени. Луѓето кои го имале овој телефон во посебни прилики беа повикувани како сниматели.

Nokia 8800 Sirocco – Овој телефон, кој ја зазема агендата со својата благородност и елегантен став, беше вклучен во специјалните производствени листи на многу луксузни брендови во тоа време. Имаше дури и еден направен од чисто злато.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote