in

Riot ви помага да влезете во Светскиот шампионат на Лигата на легендите со анимирани филмови.

Започнува на 25-ти септември.

Riot Games објави серија анимирани филмови за возбуда за претстојниот турнир на Светското првенство во Лигата на легендите, вклучително и оној што може да биде навистина корисен ако сте биле заинтересирани да ја гледате конкурентската лига.

League of Legends е еден од најпопуларните е-спортови во светот, но самата игра може тешко да се разбере ако сте прв пат гледач. Гледав натпревари со години и сè уште имам само основно разбирање за подлабоката механика на играта. Но, мислам дека Riot заврши одлична работа објаснувајќи сè што треба да знаете за да гледате натпревар во краткиот анимиран филм вграден на горниот дел од овој пост, и препорачувам да го проверите.

И Riot објави кратка снимка, која е само музичко видео за возбуда, со кимнувања кон препознатливата иконографија во Лигата и анимирана репрезентација на најпознатиот играч на играта, Faker:

Започнуваат на 25-ти септември и траат до 31-ви октомври. Целиот турнир ќе се одржи во Шангај, а Riot ќе го следи упатството од „разни здравствени организации и локални и национални власти“ за да се осигури здравјето и безбедноста на играчите и навивачите среде пандемијата COVID-19. И дури и ако не ве интересира играта, можеби ќе сакате да се прилагодите само на церемониите на отворање, кои во претходните години имаа спектакли како џиновски змеј за проширена реалност и виртуелни музички групи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote