in ,

Што?Што?

Роби Вилијамс за опаѓањето на косата: За третмани плаќав цена колку што чини куќата на баба ми

По повеќекратните неуспешни третмани, англискиот пејач Роби Вилијамс откри дека планира да се помири со состојбата со која се соочуваат повеќето средовечни мажи. Ќелавоста кај мажите обично се третира со финастерид и миноксидил, додека некои од опциите вклучуваат трансплантација, стероиди и имунотерапија, која е хемикалија која се применува на ќелавите закрпи.

 

48-годишниот пејач откри дека правел и трансплантација на коса во 2013 година. Седум години подоцна, тој сакал да го направи тоа повторно, но лекарите му рекле дека неговата коса е премногу тенка за да се повтори процесот. Сега, се чини дека се помирил со тоа.

 

„Никој не сака да ми направи трансплантација на коса бидејќи велат дека ми е премногу ретка. Не можам да пијам никакви таблети бидејќи ме прават депресивен. Едноставно ќе морам да го прегрнам Роби Вилијамс на кој му паѓа косата“, изјави пејачот.

 

„Две инјекции чинеа вистинско богатство. Чинеа колку куќата на баба ми“, вели пејачот, кому му било кажано дека во рок од пет месеци од употребата, косата повторно ќе му порасне, многу погуста.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote