in

Дали знаевте дека Брена има роден брат? Сличноста меѓу нив е неверојатна!

Лепа Брена никогаш не криеше дека е врзана за семејството..

Во музичката програма „Никогаш не е доцна“, гледачите имаа можност да се сретнат со самиот брат на пејачката. Најголемата балканска ѕвезда го претстави за време на ова шоу во кое учествуваше.

Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник – напиша тогаш Брена со заедничка фотографија што ја објави на Инстаграм.

Инаку, Фарук Јахиќ се занимаваше со музика со децении, свиреше на хармоника во групата „Машак Миша“, а многумина забележаа неверојатна сличност со Лепа Брена.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote