in ,

WTFWTF Што?Што?

Родила здраво бебе, а потоа следел шок: Ова се случува еднаш на 2.000 раѓања! (ВИДЕО)

Кога TikTok блогерката Џордан Блос-Вилсон го роди својот син пред осум месеци, се изгледало нормално.

Меѓутоа, штом нејзиното бебе по име Досон ја отвори устата, сите во сачата останале шокирани.

 

Новороденчето имало формирани заби.

„Кога вашето бебе ќе се роди со заби, а целиот персонал во болницата не може да поверува бидејќи никогаш претходно не го виделе тоа. Тоа се случува еднаш на 2.000 раѓања“, напиша Џордан Блос-Вилсон на TikTok, прикачувајќи видео на кое се прикажани забите на бебето.

Видеото стана хит на TikTok. Веќе е прегледан речиси 20 милиони пати и има речиси 100 илјади допаѓања.

 

@jordanbloss_

Two truths and a lie game will have nothing on this kid. This happens 1 out of every 2,000 births. #natalteethbaby #babytok #popular #fyp #familytok #birthstory #hospitaltiktoks

♬ Popular – From “Wicked” Original Broadway Cast Recording/2003 – Kristin Chenoweth

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote