in

Што?Што?

Роџер играше три и пол часа, потоа стигна до осминафиналето!

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос, бидејќи беше 3:1 подобар од германскиот тенисер Доминик Кепфер во преминот од сабота во недела. Дуелот заврши во 12 часот и 43 минути на теренот на Филип Шатрије.

По игрите, беше 7: 6 (5), 6: 7 (3), 7: 6 (4) и 7: 5 за Швајцарецот по три часа и 36 минути тенис.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote