in

Роналдо потрошил 3.000 евра на авионска карта: Пепе бил удрен од автомобил, па морал да замине во Шпанија на ветеринер!

Фудбалерот на Јувентус има еден од најретките миленичиња во светот.

Кристијано Роналдо и неговата избрана Џорџина Родригез веќе неколку години имаат мачка од одредена раса. Сфингите, како што се нарекува овој вид мачки, е толку ретка што во моментов има само осум од нив во светот!

Славниот фудбалер бил невнимателен, па неговиот омилен миленик Пепе бил удрен од автомобил во Торино. Затоа тој мораше да ја испрати во Шпанија со приватен авион!

Цената на летот чинеше околу три илјади евра, што е приближно цена на мачка, а Кристијано Роналдо со приватен авион го зеде миленичето на ветеринар.

Фудбалерот на Јувентус се реши на овој необичен потег за да може Пепе што побрзо да се врати во Италија откако беше прегледан од најдобрите шпански ветеринари. Претходните години, дури и кога Роналдо живееше во Шпанија, мачката имаше посебна грижа со ветеринар чии услуги семејството не сака да се откаже, иако таа се пресели во друга земја.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote