in

Кристијано Роналдо е најдобар стрелец во историјата на фудбалот!

Фудбалската суперѕвезда, португелецот Кристијано Роналдо успеа да му ја донесе титулата од суперкупот на Италија на својот тим. Во натпреварот против Наполи тој се запиша во листата на стрелците еднаш.

Тоа беше негов 760 гол во неговата кариера и според медиумите кои се занимаваат с офудбалската статистика, сега тој е најдобар стрелец во историјата на фудбалот откако го урна Јозеф Бикан од врвот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote