in

Роналдо: Се вратив, тоа е најважното!

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо истакна дека се чувствува доста добро, откако по паузата се врати на терените поради позитивниот тест за коронавирус.

Јувентус ја победи Специја во неделата (4:1). Роналдо излезе на теренот во 56-та минута, а натпреварот го заврши со два постигнати гола.

Тоа беше првиот натпревар што Португалецот го одигра по паузата на која беше, поради позитивниот тест за коронавирус.

“Немав никакви симптоми, се чувствувам добро. Се вратив на она што го сакам, а тоа е играње фудбал”, изјави Кристијано.

“Серија А е многу добра лига. Милан прави добра работа, како и Лацио и Наполи. Willе мора да работиме напорно, но напредуваме”.

Новинарите го прашаа Роналдо што мисли сега за тестовите КОВИД-19, на што јадеше и одговорија:

„Кристијано се врати, тоа е најважната работа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote