in

Кристијано Роналдо ја тргна Кока-Колата и порача: Пијте вода! (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо повторно се најде на центарот на вниманието за време на прес конференцијата на Еуро 2020.

Ѕвездата на Јувентус, 36, сеуште се смета како еден од најдобрите фудбалери во светот и покрај неговата возраст, но тоа најмногу се должи на напорната работа и строгиот режим на исхрана. Спонзорот на турнирот Кока-Кола очигледно не е дел од неговата диета.

Две шишиња од популарниот напиток Кока-Кола беа ставени пред него на прес конференцијата со новинарите, но тој ги отстрани од масата и им порача на присутните „Пијте вода“.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote