in

Нико Розберг лансира свој Extreme E тим

Поранешниот F1 шампион Нико Розберг го направи својот најнов тим за новата лига за тркање наречена Extreme E. Серијата со оф-роуд автомобили привлече многу звучни имиња вклучувајќи го и поранешниот тимски колега на Розберг, шесткратниот F1 шампион – Луис Хамилтон.

Rosberg Extreme Racing е деветата екипа која е пријавена за трка во 5 непроодни региони низ светот со цел да ја подигнат свеста за климатските промени во светот. Extreme E ќе биде емитувана во живо на BBC, вклучувајќи го нивниот iPlayer и нивниот вебсајт.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote