in

Росонерите поразени од Аталанта!

Избраниците на Пиоли беа поразени на „Сан Сиро“ со високи 0-3 од Аталанта. Лидерите на Италијанската лига, си ја направи работата потешка кога станува збор за титулата во домашното првенство, но останаа на врвот на табелата.

Росонерите моментално се наоѓаат на првото место со освоени 43 бодови, а ова беше нивни втор пораз во сезоната. Нивниот градски ривал Интер се наоѓа веднаш позади нив со само 2 бода помалку. Аталанта остана на четвртата позиција со 36 бодови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote