in

WTFWTF

Руди Гобер доби трет највисок договор во историјта на НБА!

LOS ANGELES, CA - NOV 3: Rudy Gobert (27) of the Utah Jazz reacts during a game on November 3, 2019 at the Staples Center, in Los Angeles, California.

Центарот на Јута џез, Руди Гобер потпиша нов петгодишен договор со тимот од Солк Лејк Сити вреден 205 милиони долари.

Ова воедно е трет најголем договор во историјата на НБА, по тие на Јанис Адетокумпо и на Расел Вестбрук, а во исто време е „најтежок“ за еден центар.
– Ова значи дека Јута ветува во мене. Веруваат во тоа што го градевме изминатите години – изјави Гобер по потпишување на договорот.

Центарот откри дека можел да побара супермаксимален договор вреден 228 милиони долари, но не сакал да го направи тоа за да може клубот да му даде нов подобар договор на Донован Мичел.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote