in

Во Русија, 581 учесник доби милион на лотарија, што е нов рекорд во играта!

За време на извлекувањето на добитниците на лотарија во Русија на првиот ден од новата година, беше поставен рекорд – Русија доби 581 нов милионер.

Наградниот фонд изнесуваше повеќе од две милијарди руби, а милијарда од нив беа наменети за големи награди, беше речено во руски „Столото“.

Најмногу од милионерите биле од Москва – 113 и Санкт Петербург – 45.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote