in

Путин ги забранува истополовите бракови во Русија!

Претседателот на Русија, Владимир Путин ги забрани истополовите бракови во државата, пренесуваат локалните медиуми.

Од сега, геј браковите во Русија сега се нелегални и тешко дека во блиска иднина ќе добијат рамноправност како што имаат хетеросексуалните бракови.

Со оваа одлука, на геј заедницата исто така и се забранува посвојување на деца. Според ЛГБТ, ваквата одлука на Путин ја оценија како дискриминација и насилство врз заедницата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote