in

Руската вакцина започнува со производство во Србија!

Во нашиот северен сосед започна производството на руската вакцина Спутник В, а наскоро ќе може да се извезува во државите на Балканот, соопштуваат медиумите.

Вакцините ќе се произведуваат на институтот за вирологија „Торлак“ и со тоа Србија ќе стане првата држава во јужна Европа која ќе ги произведува вакцините Спутник В.

Производството ќе биде спроведено во согласност со сите најстроги стандарди кои ги поставува фондот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote