in

Рускиот експерт влева надеж: Напролет нема да има нов бран на корона вирусот, ќе се формира доволно имунитет!

Рускиот експерт за Ковид-19, докторот за медицински науки Владислав Жемчугов изјави дека на пролет нема да има нов бран од вирусот, бидејќи ќе ве формира доволно имунитет помеѓу луѓето.

„На пролет нема да има нов бран, имунитетот ќе биде силен и вирусот нема да може да се размножува помеѓу луѓето.“ изјави тој.

Тој исто така истакнал дека падот на заболените во Русија ќе трае уште две недели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote