in

Џорџ Расел се најде на првата позиција на Првиот Тренинг пред трката во Сакир!

Британецот Џорџ Расел постави најбрзо време на првиот тренинг во Сакир откако ги извоза своите први кругови со Мерцедесот на Луис Хамилтон. Расел, 22, го замени седумкратниот шампион откако тој доби позитивен тест на ковид. Британцеот беше 0.176 секунди побрз од второпласираниот Верстапен.

Вториот болид на Мерцедес кој беше управуван од Валтери Ботас се најде на четвртата позиција и беше побавен 0.322 секунди од Расел. Финецот имаше неколку грепки за време на целата сесија и во една прилика дури го оштети својот болид.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote