in

Расел се извини за сударот со Ботас!

Возачот на Вилијамс, Џорџ Расел, излезе со соопштенија на неговиот Инстаграм профил во кое јавно се извинува за сударот во кој учествуваше и Валтери Ботас на патеката во Имола. Расел напиша дека „превзема одговорност“ за несраќата која ја предизвика.

По несреќата, Расел се упати кон Ботас и го обвини за прераното завршување на трката со пцовки, по што Финецот му возврати со среден прст. Меѓу другото Британецот напиша дека му е жал за неговото однесување и дека требал подобро да ги конторлира емоциите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote