in

Ryan Reynolds купи фудбалски клуб од Англиja заедно со Rob McElhenney

Холивудските глумци Ryan Reynolds и Rob McElhenney ќе го превземат Англискиот нисколигаш Wrexham, откако 98% од навивачите гласаа за превземањето. Двата глумци, кој ќе бидат најпопуларните сопственици на нелигашки клуб во Англија, ги објавија новостите на социјалните мрежи со доза на хумор.

Wrexham е еден од најстарите професионални клубови во историјата на фудбалот и е основан во 1864 година. Клубот моментално се наоѓа во петтата лига на Англија, а актерите првично ќе инвестираат околу 2.5 милиони фунти во него. Клубот никогаш не играл во престижните лиги на Англија но има доста богата историја. Најголеми достигнувања им се четврт-финалето во ФА купот и победата над Арсенал во 1992.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote