in

Што?Што?

Саем за егзотични животни?! – Полска! [ФОТО ГАЛЕРИЈА]

И покрај пандемијата на коронавирусите, во Краков, Полска се одржува саем на егзотични животни. Постои голем интерес за саемот, кој изложува стотици видови животни од далечните делови на светот. На посетителите им се нудат тарантули, гуштери, желки, пајаци, змии, скорпии, камелеони, желки, змии..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote