in

Букајо Сака со првенец во репрезентативниот дрес им обезбеди победа на Англичаните!

Припремите за Европското првенство на Англија продолжија со минимална победа над Австралија.

Експерименталниот состав на менаџерот Герет Саутгејт обезбеди победа против незгодните Австријци со помош на погодокот на младиот играч на Арсенал, Букајо Сака. Сака го постигна својот првенец во 56. минута од средбата.

Саугејт, неодамна ја објави конечната листа на играчи кој ќе патуваат на ЕП, и доби измешани реакции од јавноста откако во составот беа вклучени дури четворица леви бекови. Токму еден лев бек, Александер-Арнолд, забележа повреда на овој натпревар и мораше да биде изваден од игра.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote