in

Сакате да водите љубов под туш?! Внимавајте – Еве што може да ви се случи!

Кои се предностите и кои се недостатоците?

Да се ​​испроба нешто ново со партнерот е многу корисно.
Или ќе научите што воопшто не ви се допаѓа или ќе внесете малку свежина и страст во врската. Многу луѓе ги привлекува с*кс под туш, но би било добро да знаат што да внимаваат.
Според МБГ, сексуалниот терапевт др. Шанонон Чавез вели дека водата треба да биде потопла за да создаде влага и пареа.

Бидете внимателни затоа што несреќа може да се случи многу лесно. Бидете внимателни да не се лизнете за да не се повредите. Набавете гумени душеци и ставете ги на дното на кадата. Запомнете дека водата не е лубрикант, токму спротивното – може да го измие природното подмачкување на жената, па затоа може да биде непријатно.

Користете лубрикант за подмачкување – силиконски. Ако користите кондоми, треба да ги ставите пред да стапите во контакт со вода и внимавајте да не ги испуштите поради влага.
Исто така, проверете дали шампоните и геловите за туширање не влегуваат во вашите интимни области. Најдобро би било прво да се истуширате, па дури потоа да преминете на с*кс за целосно да ја отстраните оваа можност.

Некои пози кои се удобни во кревет можеби не се под туш.
С*кс под туш има и многу позитивни ефекти, а едно од нив е и намалување на напнатоста во телото. Топлата вода релаксира, го ублажува стресот и им помага на партнерите да бидат повеќе сензуални. Покрај тоа, ова се одлично за парови кои имаат деца и тешко е да најдат простор и време за себе.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote